Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Bella Skyway Festival równie smaczny, co rozświetlony!

Piątek, 28 sierpnia 2015 r.

Restauracja Portofino (ul. Kopernika 36)

Bella Skyway Festival to nie tylko ożywiające miejską przestrzeń i zapierające dech w piersiach instalacje świetlne, ale również uczta dla wymagających. Z tej okazji nasi partnerzy gastronomiczni przygotowali ciekawe oferty, specjalnie dla miłośników świetlnych instalacji! Bonusy do najlepszych restauracji w Toruniu skrywa nasza festiwalowa gazetka, a aplikacja mobilna ułatwia przemieszczanie się pomiędzy nimi. Zapraszamy do zapoznania się z przepysznymi ofertami toruńskich restauratorów!

Główną atrakcją tegorocznej edycji festiwalu jest potężna opera wodna stworzona przez Bogumiła Palewicza, zlokalizowana na Błoniach Nadwiślańskich. Tę spektakularną instalację należy oglądać w odpowiednim skupieniu, z szerokim uśmiechem na twarzy, czyli krótko mówiąc po smacznym, pożywnym posiłku. Dokąd się udać? Restauracja Manekin uraczy zgłodniałych pysznymi naleśnikami, a Leniwa sprosta oczekiwaniom miłośników pierogów. Chcąc rozsmakować się w tradycyjnej polskiej kuchni zapraszamy do restauracji Gessler U Kucharzy, natomiast Kartoflarnia uraczy swoimi ziemniaczanymi wariacjami każdego głodomora.

W naszym restauracyjnym przewodniku nie może zabraknąć egzotycznych smaków. Zacznijmy od Włoch, których smaki najlepiej odda restauracja Portofino. Metropolis zapewni najlepsze pizze w mieście, a Makaroneria połączy oryginalne włoskie makarony z wyśmienitymi sosami. Wiele kultur zjednoczy restauracja Luizjana, oferując to, co najlepsze w kuchniach francuskiej, włoskiej, karaibskiej, afrykańskiej oraz amerykańskiej. Proponujemy również podróż po egzotycznych smakach Chin, które serwuje Chińska Patelnia, czy smakołyki z ziemi Kowboi i Azteków w meksykańskim Pueblo. Ziołami zaskoczy aromatyczna Prowansja, a powrót do rzeczywistości ułatwią dania przyrządzane z produktów regionalnych w restauracji Alter Ego.

Bella Skyway Festival 2015
Partnerzy gastronomiczni

Również na łasuchów czeka ciekawa oferta lokali. Nie można przejść obojętnie obok Starej Pączkarni, która przyciąga do siebie zapachem unoszącym się na całej Szerokiej. Wymagający smakosze wzywani są do Cukierni Sowa, której wyszukana forma, lekkość i niepowtarzalny smak uświetnią przerwy pomiędzy instalacjami. Jeśli szukacie najlepszych lodów w Toruniu, to tylko w Cafe Lenkiewicz! Nietypowe smaki i ogromna porcja zadowolą zarówno starszych, jak i młodszych gości festiwalu. W razie gdyby wieczór stał się zbyt chłodny, kawy z Grande Coffee czy Doppio rozgrzeją i postawią na nogi.

Miłośnicy dań kanapkowych również znajdą coś dla siebie. Świeże sandwicze w Subwayu na Starym Mieście, różne rodzaje hamburgerów w restauracji Burger M.E.N. oraz chrupiące zapiekanki w Piekarni Bartkowscy zaspokoją nawet największy głód. Schodząc do wzorowanej na lata 30. Piwnicy Pod Antałkiem czeka na Was przepyszna deska serów oraz inne przekąski, natomiast TPArt uraczy festiwalowych gości pizzą, przenosząc ich w świat artystycznej bohemy. Chcąc wspiąć się nieco wyżej, proponujemy restaurację U Flisaka, która oferuje gościom aż trzy poziomy, na których bez obaw zmieści się niejedna rodzina.

Ostatnim przystankiem kulinarnej podróży może być przygotowane specjalnie dla Was piwo z doskonałego browaru, które znajdziecie w restauracji Jan Olbracht — Browar Staromiejski. Szeroki wybór napojów oferuje również bar Tantra. Swój festiwalowy spacer możecie zakończyć w Coffee & Whisky House filiżanką kawy z odrobiną czegoś mocniejszego… Nie zapomnijcie jednak odwiedzić naszego oficjalnego baru w ramach projektu „SkajŁej — pojawiasz się i znikasz!”. Będzie otwarty tylko przez okres festiwalu, dlatego trzeba się tam zjawić!

W gazetce festiwalowej znajdziecie także atrakcje oferowane przez INSTAL-PROJEKT, salon iDream Apple, drukarnię MiastoDruku.pl oraz Polski Związek Motorowy

* * *

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+