Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Podwójna gratka dla fotografów!

Czwartek, 27 sierpnia 2015 r.

fot. Paweł Wacławiak

Lubisz fotografować? Uważasz, że Toruń nigdy nie wygląda tak pięknie, jak podczas toruńskiego festiwalu światła? Weź udział w aż dwóch konkursach i uchwyć czar festiwalowych prezentacji! Czekamy na Twoje zdjęcia!

Konkursy organizowane są w ramach Bella Skyway Festival, którego głównym celem jest wzbogacenie krajobrazu kulturalnego Torunia poprzez świetlne przedstawienie dorobku artystycznego twórców z całej Europy, a także spojrzenie na sztukę w sposób niecodzienny, a zarazem fascynujący.

Konkurs „Magiczny Bella Skyway Festival”

Głównym celem pierwszego konkursu fotograficznego jest wyłonienie autorów najlepszych zdjęć ukazujących Bella Skyway Festival. Kilkanaście festiwalowych instalacji czeka na fotografów, czy to profesjonalistów, czy amatorów, którzy dobrze wykorzystają ich potencjał i zrobią fenomenalne zdjęcia. Z kolei na fotografa, który wygra konkurs, czeka klimatyczna kolacja w restauracji Alter Ego. Jest to nowe miejsce na mapie kulinarnej Torunia, które łączy w sobie wyśmienitą kuchnię, niepowtarzalny design oraz wyjątkową atmosferę. Restauracja bazuje na produktach regionalnych, na tym co daje kujawsko-pomorska ziemia, zaznaczając tym samym akcent regionu. Na wyróżnione prace czekają nagrody w postaci festiwalowych gadżetów.

Najważniejsze zasady konkursu

 • Konkurs fotograficzny jest otwarty dla wszystkich osób pełnoletnich.
 • Aby wziąć udział w konkursie należy zrobione przez siebie zdjęcie (lub zestaw zdjęć), którejś z festiwalowych instalacji, bez podpisu na zdjęciu czy jakiegokolwiek znaku wodnego, wraz z dołączonymi danymi kontaktowymi (imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon) przesłać drogą elektroniczną na adres konkurs@bellaskyway.pl. Termin nadsyłania zdjęć upływa 6 września 2015 roku (g. 23.59). W tytule należy wpisać „Konkurs: Magiczny Bella Skyway Festival”.
 • Wyboru najlepszych zdjęć dokona Organizator Bella Skyway Festival, informując o tym uczestników i zwycięzców konkursu do dnia 14 września 2015 roku za pomocą strony internetowej Bella Skyway Festival.
 • Nagrodą główną w konkursie jest kolacja o wartości 200 zł w Restauracji Alter Ego w Toruniu (ul. Fosa Staromiejska 24/1), do wykorzystania w terminie do 15 grudnia 2015 roku.
 • Nagrodami dodatkowymi jest pięć zestawów festiwalowych gadżetów Bella Skyway Festival, do odebrania w siedzibie Organizatora Bella Skyway Festiwal, od dnia rozstrzygnięcia konkursu do dnia 28 września 2015 roku, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08.00 do 16.00.
 • Regulamin Konkursu dostępny jest w siedzibie Organizatora, na stronie internetowej www.bellaskyway.pl oraz pod poniższym odsyłaczem.
Magiczny Bella Skyway Festival
Regulamin konkursu fotograficznego

Konkurs „CIEPŁO i SZTUKA w obiektywie”

Materiały artysty

Jednak to nie koniec atrakcji! Firma INSTAL-PROJEKT również przygotowała wyjątkowy konkurs. Nagroda pieniężna czeka na autora najlepszych zdjęć ukazujących co najmniej jedną z dwóch instalacji oznaczonych w programie festiwalu logo firmy. Pierwsza z instalacji nosi tytuł CIEPŁO i SZTUKA — jest to wyjątkowa wystawa zaprezentowana Pod Krzywą Wieżą — na nowych grzejnikach INVENTIO uwieczniono fragmenty obrazów Józefa Stolorza pochodzące z różnych okresów jego twórczości. Dzięki nowej kolekcji grzejników „CIEPŁO i SZTUKA” otrzymujemy nie tylko ciepło, ale coś więcej — emocje, światło, tajemnicę… po prostu piękno. Druga instalacja oznaczona logo firmy INSTAL-PROJEKT to Light Paintings — interaktywny mapping 3D wyświetlany na fasadzie Teatru im. Wilama Horzycy.

Najważniejsze zasady konkursu

 • Konkurs fotograficzny jest otwarty dla wszystkich osób pełnoletnich.
 • Aby wziąć udział w konkursie należy zrobione przez siebie zdjęcie (lub zestaw zdjęć), ukazujących co najmniej jedną z dwóch instalacji oznaczonych w programie Festiwalu jako sponsorowane przez firmę INSTAL-PROJEKT, bez podpisu na zdjęciu czy jakiegokolwiek znaku wodnego, wraz z dołączonymi danymi kontaktowymi (imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon) oraz danymi niezbędnymi do przekazania nagrody (numer konta bankowego oraz numer NIP) przesłać drogą elektroniczną na adres konkurs@bellaskyway.pl. Termin nadsyłania zdjęć upływa 6 września 2015 roku (g. 23.59). W tytule należy wpisać „Konkurs: CIEPŁO i SZTUKA w obiektywie”.
 • Wyboru najlepszych zdjęć dokona komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Organizatora i Sponsora. Komisja wybierze fotografię jednego uczestnika konkursu, który zostanie nagrodzony oraz przyzna wyróżnienia (jeśli uzna to za zasadne).
 • O przyznaniu nagrody będą decydować kreatywność, oryginalność i estetyka wykonanych fotografii oraz jakość przekazanego materiału zdjęciowego.
 • Nagroda w konkursie jest pieniężna i wynosi 700 zł. Sponsor zastrzega prawo przyznania od 1 do 4 wyróżnień w wysokości 200 zł.
 • Regulamin Konkursu dostępny jest w siedzibie Organizatora, Sponsora, na stronie internetowej www.instalprojekt.com.pl oraz pod poniższym odsyłaczem.
CIEPŁO i SZTUKA
Regulamin konkursu fotograficznego

Uwaga! Z uwagi na ograniczenia techniczne prosimy o to, aby wiadomości wysłane na adres konkurs@bellaskyway.pl nie przekraczały 10 MB (jednakże prosimy o zdjęcia oryginalnej jakości). W przypadku większej ilości fotografii, prosimy o przesyłanie ich w odrębnych mailach.

* * *

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+