Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Czyste powietrze nad Wisłą

Poniedziałek, 25 maja 2015 r.

Muzyczna gwiazda, czyli zespół Vavamuffin; różnorodne warsztaty ekologiczne; prezentacja musztry żołnierzy rzymskich; pokazy sztuk walki i futbolu amerykańskiego; a także zajęcia edukacyjne — to tylko część z atrakcji, które czekają na mieszkańców Torunia 31 maja. Tego dnia od godziny 11.00 na Błoniach Nadwiślańskich odbywać się będzie piknik ekologiczny zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju.

Atrakcje i zabawy w wydaniu ekologicznym będą dostępne dla mieszkańców i odwiedzających Toruń turystów już w najbliższą niedzielę. Zarówno najmłodsi, jak i osoby dorosłe, znajdą dla siebie ciekawe propozycje na spędzenie niedzielnego popołudnia.

Malowanie twarzy, balony, dmuchańce, kolorowe waty cukrowe, strzelanie z łuku, konkursy, nauka przez zabawę, ogromna maskotka Bociana Bogusia czy Ekobus, w którym z bliska będzie można przyjrzeć się kwestiom ekologii w codziennym życiu — to jedynie zapowiedź tego, co czekać będzie na najmłodszych podczas niedzielnego pikniku.

Czyste powietrze nad Wisłą
Pobierz plakat wydarzenia

Dorośli również nie będą się nudzić. Dla wyjątkowo aktywnych znajdzie się strefa sportu, a w niej między innymi turniej siatkówki plażowej i wiele innych zajęć ruchowych. Dużą atrakcją będzie także „Ekojazda z Toyotą”, czyli pokaz samochodów z napędem hybrydowym.

Samochody hybrydowe są coraz bardziej popularne na polskich drogach, a w Toruniu szczególnie warto się nimi zainteresować. Ci, którzy posiadają taki samochód, w Toruniu parkują za darmo! — komentuje Maciej Bednarski z Toyota Bednarscy.

Podczas pikniku pojawi się również strefa recyklingu — zainteresowani będą mieli możliwość oddać wszelkie zużyte sprzęty i baterie, które zostaną później wykorzystane przez ekologów.

Na zakończenie pikniku, na godzinę 19:00, przewidziany jest koncert zespołu Vavamuffin. To grupa, która ma na swoim koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych, po występy przed ponad stutysięczną publicznością na największych festiwalach muzycznych w Polsce, m.in. na Przystanku Woodstock czy festiwalu Open’er. Koncertuje w kraju i za granicą i to właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu. Co ważne, wstęp na koncert — jaki udział we wszystkich atrakcjach ekologicznego pikniku — jest bezpłatny.

Wszyscy mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się jak ważne jest środowisko naturalne, recykling czy odpowiednie gospodarowanie odpadami. Jest to wyjątkowa kampania, która dzięki swojej rozrywkowej formie, poprzez zabawę edukuje i szerzy bardzo istotną wiedzę. To nauka nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Spodziewamy się sporej frekwencji, również ze względu na wieczorny koncert zespołu Vavamuffin, który wzbudza spore zainteresowanie — mówi Izabela Auguścińska, koordynatorka pikniku.

Do udziału w wydarzeniu są również zaproszone grupy i organizacje pozarządowe, które swoim profilem wpasowują się w ekologiczną tematykę pikniku. Zainteresowani będą mieli możliwość zaprezentowania swoich stoisk 31 maja. Chętni powinni kontaktować się z organizatorami mailowo, pod adresem: i.auguscinska@tak.torun.pl.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+