Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Żywioły: Powietrze + Wszystkie

Piątek, 12 sierpnia 2011 r.

Dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z instalacjami prezentującymi Żywioł Powietrza oraz instalacjami inspirowanymi wszystkimi Żywiołami. Instalacje i projekcje można podziwiać między godziną 20.30 a północą.

Powietrze

Wideo-mural
Dominik Lejman
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Wideo-mural prezentujący spektakl, jaki dla widzów festiwalu przygotowała grupa spadochroniarzy, którzy na kilka chwil przed otwarciem spadochronów łączą się w powietrzu w potężną architektoniczną strukturę, by zaraz potem swobodnie lądować. Projekt finansowany z Programu Kultura 2007-2013 w ramach projektu „Lux Scientia”.

El Sol
Miejsce: Fosa Zamkowa

Het Pakt wynosi multimedialną sztukę performatywną na całkowicie inny poziom. El Sol to instalacja składająca się z podświetlonych namiotów ułożonych w kształt klucza wiolinowego. W każdym znajduje się wirtualny muzyk, który wchodzi w interakcję z publicznością… Trochę w ramach przypomnienia, że bez powietrza słuchanie muzyki byłoby niemożliwe.

Wszystkie Żywioły: Woda, Powietrze, Ziemia, Ogień, Eter

Helios, mapping 3D
Limelight, Węgry
Collegium Maximum

Doskonale dopasowane do fasad budynków projekcje 3D, będące nowym przejawem sztuki audiowizualnej, są na świecie coraz popularniejsze. W ten nurt wpisuje się Helios, trójwymiarowa opowieść grupy Limelight, w której wizję żywiołów zainspirowała historia i charakter Torunia. Projekt finansowany ze środków Funduszu Wyszehradzkiego.

Mapping 3D
Grupa Epicko (Michał Siemieniecki, Maciej Wieczorek, Dagmara Gąska, Ewelina Łuszcz, Daniel Strutyński), Polska
Teatr Baj Pomorski

Młodzi lokalni twórcy, zainspirowani tematem przewodnim festiwalu – pięcioma żywiołami – przygotowali projekcję w formie mappingu 3D na jednej z najbardziej charakterystycznych fasad w Toruniu – budynku Baja Pomorskiego.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+