Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: O nas » Aktualności

Targ sztuki Pod Krzywą Wieżą

Środa, 29 kwietnia 2015 r.

W tętniący życiem targ sztuki zmieni się jeden z najbardziej charakterystycznych punktów toruńskiej starówki — ulica Pod Krzywą Wieżą. Wszystko za sprawą kreatywnych spotkań warsztatowych i wystawienniczych, które raz w miesiącu od maja do października będą odbywały się w okolicy słynnej średniowiecznej baszty. Pierwsze plenerowe spotkanie odbędzie się już w sobotę, 2 maja 2015 roku w godzinach 11.00–16.00.

Artystyczne spotkania będą odbywały się w ramach projektu „Galeria pod Krzywą Wieżą — kreatywne warsztaty dla mieszkańców toruńskiej starówki”. Projekt jest skierowany do różnych pokoleń torunian.

Do udziału w warsztatach zapraszamy zarówno mieszkańców miasta, jak i artystów — zachęca Sylvia Drozdowska, wiceprezes Fundacji „Feniks”. Uczestnicy spotkań będą mogli dowiedzieć się między innymi, jak przywrócić blask zniszczonym przedmiotom, czy też w jaki sposób niewielkim kosztem upiększyć swoje otoczenie. Natomiast, artyści otrzymają szansę zaprezentowania swoich prac szerszemu gronu odbiorców.

Galeria pod Krzywą Wieżą: kreatywne warsztaty
Pobierz afisz z informacją o najbliższym spotkaniu

Podczas pierwszego z cyklu spotkań odbędą się między innymi warsztaty malarskie „Wielcy Artyści”, warsztaty artystyczno-rękodzielnicze „Decoupage’owe wieszaki” i wystawa prac toruńskich artystów.

Powstałe w ramach projektu prace zostaną wyeksponowane w plenerowej „Galerii pod Krzywą Wieżą” — systemie wielkogabarytowych gablot wkomponowanych w zabytkowy pejzaż miejsca, zamontowanych na kilkunastometrowym odcinku muru miejskiego od Krzywej Wieży do pierwszego zejścia w stronę Bulwaru Filadelfijskiego — dodaje Sylvia Drozdowska.

Celem projektu realizowanego przez Fundację „Feniks” jest ożywienie zabytkowej przestrzeni ulicy Pod Krzywą Wieżą i umożliwienie mieszkańcom toruńskiej starówki, w tym szczególnie dzieciom, młodzieży i seniorom twórczego spędzania czasu wolnego. „Galeria pod Krzywą Wieżą — kreatywne warsztaty dla mieszkańców toruńskiej starówki” to projekt realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Miasta Toruń.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+