Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Majówka pełna atrakcji

Poniedziałek, 27 kwietnia 2015 r.

Koncert Marcina Wyrostka, festyn sportowo-rekreacyjny, defilada z okazji Święta Flagi Narodowej, a także pokazy taneczne — to jedynie niektóre z atrakcji tegorocznej Majówki. Na mieszkańców Torunia i turystów czekają cztery dni wspaniałych wrażeń.

Cykl atrakcji majówkowych rozpocznie się wątkiem muzycznym. Już 30 kwietnia 2015 roku na Rynku Staromiejskim wystąpi zespół AiQ, czyli Anita Dąbrowska i Mateusz Kurek w odsłonie akustycznej. Kolejnego dnia, w ramach XXII Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich PROBALTICA 2015 odbędzie się Dzień Flisaka, podczas którego będzie można zobaczyć inscenizacje związane z obyczajami flisackimi. Atrakcje czekają również melomanów — organizatorzy Majówki zaplanowali m.in. koncert ukraińskiego wirtuoza skrzypiec Oleksandra Bozyka wraz z zespołem smyczkowym. Na zakończenie dnia na Rynku Staromiejskim odbędzie się koncert gwiazdy muzyki rozrywkowej, zwycięzcy drugiej edycji telewizyjnego show Mam Talent Marcina Wyrostka wraz z zespołem. Usłyszymy między innymi argentyńskie tanga w aranżacjach klasycznych, rockowych, jazzowych, popowych i wokalnych. Zwieńczeniem długiego weekendu majowego będzie kolejna koncertowa niespodzianka — na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbędzie się koncert zespołu Paula i Karol. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć energetyczną i pozytywną muzykę folkową.

Tradycyjnie podczas Majówki odbędą się również wydarzenia o charakterze patriotycznym. W dniu 2 maja odbędą się obchody Święta Flagi Narodowej, czeka na nas uroczystość wojskowa na Skwerze im. Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej. Po jej zakończeniu z Bulwaru Filadelfijskiego ruszy uroczysta defilada zabytkowych samochodów przenosząc obchody na Rynek Staromiejski. O godz. 12:00 na scenie odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które zakończy się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia mieszkańców Torunia z ogromną biało-czerwoną flagą.

Niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń będzie dzień 3 maja podczas którego odbędą się oficjalne obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczną się one Mszą Świętą na Rynku Staromiejskim, po której nastąpi krótka uroczystość wojskowa. Do wspólnego zatańczenia poloneza zaprosi mieszkańców Zespół Pieśni i Tańca Młody Toruń. Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych, dla których Teatr „Baj Pomorski” przygotował cieszące się ogromną popularnością, przedstawienie Szewczyk Dratewka.

Ważnym punktem programu są również wydarzenia sportowe dla osób aktywnych, chcących spędzić czas na świeżym powietrzu. Na Rynku Nowomiejskim, 1 maja, odbędzie się festyn sportowo-rekreacyjny, podczas którego będzie wziąć udział w zabawach lekkoatletycznych, obejrzeć pokazy sztuk walki, wystąpienia formacji tanecznych czy wziąć udział w konkursach sportowych z nagrodami. Z kolei na spacery z przewodnikiem w dniach 1, 2 i 3 maja zaprasza toruński Ośrodek Informacji Turystycznej.

Pełny program wydarzeń jest dostępny w serwisie internetowym www.torun.pl/majowka2015.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+