Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Żywioły: Ziemia + Eter

Czwartek, 11 sierpnia 2011 r.

W Toruniu trwa Międzynarodowy Festiwal Światła Skyway. Zapraszamy do zapoznania się z instalacjami prezentującymi Żywioły Ziemi i Eteru. Można je podziwiać codziennie do końca festiwalu, od godziny 20.30 do północy.

Żywioł: Eter

Platonic Spin
Nathaniel Rackowe (Wielka Brytania)
Miejsce: Plac Rapackiego

Platonic Spin to przestrzenna struktura składająca się z połaczonych ze sobą świecących prostokatów. Instalacja nie ma formy statycznej; każdy z prostokątów świeci się w odpowiedniej częstotliwości, dając iluzje ruchu całej konstrukcji. Praca symbolizuje ducha współczesnych miast, odbijając geometryczne struktury współczesnych obszarów miejskich. Dzięki niej być może zyskamy nowe spojrzenie na nasze miejsce w przestrzeni.

Żywioł: Ziemia

Harmann’s  Grid
Leonardo Maigas
Miejsce: Rynek Nowomiejski

Hartmann’s Grid to instalacja świetlna składająca się z niewidzialnych ścian, których oddziaływanie na widza dopełnia dyskretna muzyka. Promienie kolorowego światła wydobywają się z podłoża imitując elektromagnetyczne promieniowanie ziemi, każąc się zastanowić nad jego wpływem na nasze codzienne życie. Projekt otrzymał dofinansowanie z Programu Kultura 2007-2013 w ramach projektu „Lux Scientia”.

Żywioły: Ziemia + Eter

Ściana
Katarzyna Malejka
Ruiny dawnego kościoła dominikańskiego

Instalacja to w rzeczywistości wzniesiona z cegieł ściana, wykorzystana jako filtr częściowo przepuszczający i interpretujący światło i kolor. Usytuowana w prezbiterium nieistniejącego już kościoła jest metaforą muru, jaki łączy świat ziemski z kosmicznym eterem. Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Wyszehradzkiego.

Akcja specjalna: Projekt LuLu

Dziś w ramach projektu wystąpią: Fisz/Emade, Niwea (godz. 21.00, Międzymurze Dworu Mieszczańskiego).

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+