Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Oprawa artystyczna Jarmarku Wielkanocnego

Czwartek, 26 marca 2015 r.

Wielkanocne tradycje związane ze śmigusem-dyngusem, warsztaty teatru Impro z udziałem publiczności, a nawet pirackie gry i zabawy w wielkanocnym stylu! Tegorocznemu Jarmarkowi Wielkanocnemu na Rynku Staromiejskim będą towarzyszyły liczne atrakcje artystyczne.

Już po raz jedenasty na Rynku Staromiejskim odbędzie się Jarmark Wielkanocny, podczas którego będzie można kupić ozdoby świąteczne, pisanki, rękodzieło drewniane, ceramikę ozdobną i użytkową. Jarmark rozpocznie się w najbliższy piątek, 27 marca 2015 r. i potrwa do soboty, 4 kwietnia 2015 r.

Wielkanocne przysmaki i ozdoby, a także kramy z rękodziełem — jak co roku na Rynku Staromiejskim będzie smacznie, ale nie tylko!zapowiada Ewelina Łożyńska z Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Torunianie będą mogli poznać tradycje związane ze śmigusem-dyngusem wśród rycerstwa i szlachty polskiej, nauczyć się wielkanocnego ozdabiania pierników, wziąć udział w zabawach cyrkowych w stylu wielkanocnym, a nawet zatańczyć zumbę! — dodaje Ewelina Łożyńska.

Pełen niespodzianek będzie dzień żartów, czyli prima aprilis, podczas którego odbędzie się kabaretowy występ teatru Impro z udziałem publiczności. Ostatniego dnia Jarmarku, w Wielką Sobotę o godzinie 13.00, odbędzie się uroczyste poświęcenie pokarmów.

Jarmark Wielkanocny 2015
Pobierz afisz z informacjami o oprawie artystycznej

Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego są Targi Toruńskie, za program kulturalny i imprezy towarzyszące odpowiada Toruńska Agenda Kulturalna. Oprawa artystyczna Jarmarku Wielkanocnego jest finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+