Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

„Culture — it’s time!” czyli Węgierka w Toruniu

Wtorek, 17 marca 2015 r.

Projekt „Culture — it’s time!” powstał w ramach Wolontariatu Europejskiego (European Voluntary Service — EVS), finansowanego przez program Unii Europejskiej „Erasmus+”. Dzięki niemu od 1 marca 2015 roku w Toruńskiej Agendzie Kulturalnej gości wolontariuszka z Węgier — Fanni Kiss.

Fanni to młoda, zdolna osoba z dużym doświadczeniem zawodowym. Spędziłam pół roku w Hiszpanii w ramach programu Erasmus i dzięki temu odkryłam, jak bardzo lubię pracę w środowisku międzynarodowym. Miałam również okazję odbyć staż we Florencji, gdzie byłam asystentką organizatora imprezy dotyczącej problematyki energii odnawialnej. Kolejną przygodę przeżyłam w Danii, tam dzięki stypendium miałam możliwość pogłębić swoje kompetencje w zakresie sprzedaży i marketingu. Dzisiaj chciałabym tworzyć część wolontariatu europejskiego — i właśnie dlatego tutaj jestem. Mam nadzieję, że zdobędę wiele cennych doświadczeń — mówi Fanni.

Wolontariuszka będzie uczestniczyć w realizacji projektów kulturalnych koordynowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną, zaangażuje się w działalność na rzecz lokalnej społeczności, a także promować będzie ideę wolontariatu jako doświadczenia zawodowego. Projekt „Culture — it’s time!” umożliwi wolontariuszce zdobycie umiejętności pracy w grupie, rozwiązywania konfliktów, zwiększy jej szanse na zatrudnienie na rynku europejskim dzięki poprawie znajomości języków obcych, nabyciu zdolności informatycznych oraz praktycznej wiedzy z zakresu logistyki i koordynacji wydarzeń kulturalnych.

Jestem bardzo podekscytowana możliwością współpracy z Toruńską Agendą Kulturalną. Zawsze interesowała mnie praca przy organizacji wydarzeń i projektów kulturalnych, zwłaszcza na płaszczyźnie międzynarodowej. Mam nadzieję, że podczas tych siedmiu miesięcy mojego pobytu tutaj nauczę się, jak od podstaw wyglądają przygotowania do takich przedsięwzięć. Chciałabym stać się członkiem zespołu, który sprawdzi się w wielu zadaniach i na wielu stanowiskach. Nie mogę doczekać się efektów! — komentuje wolontariuszka.

Do najważniejszych celów projektu „Culture — it’s time!” należą: promowanie aktywności obywatelskiej młodzieży, rozwijanie poczucia solidarności i promowanie tolerancji, pogłębianie wzajemnego zrozumienia między młodzieżą z różnych krajów, przyczynianie się do poprawienia jakości systemów wspierających działania młodzieżowe i rozwoju potencjału organizacji społeczeństwa obywatelskiego w zakresie problematyki i działań młodzieżowych.

Jak w praktyce będzie wyglądało wcielanie tych celów w życie można będzie przeczytać na blogu evs.tak.torun.pl. Wolontariusze opisują na nim swoje doświadczenia oraz dzielą się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami dotyczącymi przebiegu programu i pobytu w Polsce. A ten zapowiada się ekscytująco.

Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ten materiał odzwierciedla jedynie
stanowisko jego autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+