Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Barwny orszak przeszedł ulicami toruńskiej starówki

Środa, 7 stycznia 2015 r.

fot. Ireneusz Pryła

Tysiące torunian uczestniczyły w paradzie, której bohaterami byli Kacper, Melchior i Baltazar. W tym roku dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje: złote korony, konkurs na najlepsze jasełkowe przebranie, a także hiszpańskie łakocie podarowane przez Konsula Honorowego Rzeczpospolitej Polskiej w Pampelunie.

Efektowną paradę uświetniła Orkiestra Dęta z Wagańca, a smakołyki i maskotki rozdawały najmłodszym uczestnikom wróżki. W świątecznym przemarszu wystąpili aktorzy Teatru „Baj Pomorski” ucharakteryzowani na Kacpra, Melchiora, Baltazara, Maryję, Świętego Józefa i Archanioła Gabriela, a także żywe maskotki wcielające się w postacie z lubianych przez dzieci bajek. Jak co roku, nie zabrakło motoryzacyjnego akcentu — w paradzie zostały wykorzystane sportowe i zabytkowe samochody z Automobilklubu Toruńskiego. Atrakcją wieńczącą wydarzenie był koncert Majki Jeżowskiej na Rynku Nowomiejskim.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia:

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+