Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Muzyczna Noc Sylwestrowa

Piątek, 12 grudnia 2014 r.

Energetyczne Brathanki będą muzyczną gwiazdą toruńskiego Sylwestra, który odbędzie się w godzinach 22.30–1.30 na Rynku Staromiejskim. Tradycyjnie o północy odbędzie się widowiskowy pokaz fajerwerków.

Toruński Sylwester odbędzie się w konwencji muzycznego koncertu — na scenie na Rynku Staromiejskim wystąpią dwa popularne zespoły: Brathanki i Trubadurzy. Sylwestrowy koncert rozpocznie się o godzinie 22.30 występem Trubadurów.

W tym roku zdecydowaliśmy się zmienić dotychczasową konwencję sylwestrowej nocy. Na Rynku Staromiejskim — inaczej niż miało to miejsce w ubiegłym roku — stanie tradycyjna scena, a nie dziesięciometrowa stalowa konstrukcja, czyli boombox — zapowiada Agnieszka Marecka z Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Jak co roku, torunianie będą mogli złożyć sobie noworoczne życzenia w scenerii widowiskowego pokazu fajerwerków.

Gwiazdą sylwestrowej nocy będą żywiołowe Brathanki, łączące róże gatunki muzyczne: folk, pop i rock. Ten popularny zespół założył w 1998 roku Janusz Mus — akordeonista i puzonista, który do swojego muzycznego projektu zaprosił zaprzyjaźnionych muzyków współpracujących z czołowymi artystami polskiej estrady: Piotra Królika — perkusistę, Grzegorza Piętaka — gitarzystę basowego, Stefana Błaszczyńskiego — flecistę, Jacka Królika — gitarzystę i Adama Prucnala — skrzypka i klawiszowca oraz wokalistkę Hanię Chowaniec „Rybkę”, z którą wspólnie grali swoje pierwsze koncerty. Po odejściu Hani Chowaniec w zespole śpiewało kilka wokalistek: Halina Mlynkowa, Ania Mikoś, Magda Rzemek czy Aleksandra Chodak. Aktualną wokalistką zespołu jest Agnieszka Dyk, która wygrała „Szansę na sukces” piosenką „Czerwone korale”.

Podczas toruńskiego sylwestra usłyszymy najbardziej znane przeboje zespołu: „Czerwone korale”, „W kinie w Lublinie”, „Gdzie ten, który powie mi”, „Za wielkim morzem”, „Siebie dam po ślubie” czy „Mamo, ja nie chcę za mąż” — dodaje Agnieszka Marecka.

Występ Brathanków poprzedzi koncert zespołu Trubadurzy. Ta legendarna muzyczna grupa została założona w 1965 roku przez Krzysztofa Krawczyka, Mariana Lichtmana, Sławomira Kowalewskiego, Jerzego Krzemińskiego i Bogdana Borkowskiego. W 1965 roku do zespołu na krótko dołączyła Sława Mikołajczyk, zaś w 1967 roku Ryszard Poznakowski. Zespół wylansował wiele znanych przebojów. Podczas sylwestrowego koncertu w Toruniu usłyszymy niektóre z nich, m.in. „Znamy się tylko z widzenia”, „Przyjedź mamo na przysięgę”, „Cóż wiemy o miłości”.

Sylwester Miejski organizowany jest w trybie imprezy masowej. Dbamy nie tylko o atrakcyjną oprawę artystyczną, ale także o bezpieczeństwo uczestników zabawy. Oznacza to zakaz wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i napojów alkoholowych — wyjaśnia Agnieszka Marecka.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.

Wydarzenia świąteczno-noworoczne 2014/2015
Pobierz afisz informacyjny

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+