Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jarmark Bożonarodzeniowy

Piątek, 12 grudnia 2014 r.

W jaki sposób święty Mikołaj jest w stanie zdążyć z rozdaniem prezentów? Jak wyglądają święta na plaży a jak na Biegunie Północnym? Zwyczaje i świąteczne obrzędy w różnych krajach to motyw przewodni tegorocznej oprawy artystycznej Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniach 12–23 grudnia 2014 roku na Rynku Staromiejskim w Toruniu.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014
Program do pobrania

Warsztaty artystyczne, podczas których będzie można zrobić kartki świąteczne, pokaz kulinarny, a także Wielki Slalom Świąteczny — to jedynie niektóre z atrakcji tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Oprawa artystyczna wydarzenia obejmuje różnorodne warsztaty artystyczne i edukacyjno-kulturalne. Dzieci będą mogły zarówno samodzielnie przygotować ozdoby na choinkę, jak i samą choinkę z różnych materiałów. Wspólnie przygotujemy także prezenty, które będzie można przytulić, a nawet schrupać — zapowiada Maria Tuchowska z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego nie zabraknie ciekawych animacji i występów teatralnych. Aktorzy Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego przedstawią legendy bożonarodzeniowe i obrzędy z różnych krajów. Natomiast aktorzy z Teatru Frajda zaproszą dzieci na poszukiwanie pierwszej gwiazdki na Rynku Staromiejskim.

Wielki Slalom Świąteczny, czyli wyścigi z zakupami i pakowanie prezentów na czas, odbędzie się w niedzielę, 21 grudnia 2014 roku, w godzinach 11.00–14.00. Dla tych, którzy przygotowanie świątecznych prezentów odkładają na ostatnią chwilę, przygotowaliśmy warsztaty artystyczne, podczas których będzie można się zapoznać z różnymi pomysłami na własnoręcznie wykonane prezenty — dodaje Maria Tuchowska.

Mocnym, a raczej smacznym, punktem programu będzie wspólne wypiekanie pierników z animatorami Muzeum Okręgowego, zaplanowane na niedzielę (14 grudnia 2014 roku), podczas którego będzie można poznać tradycje kulinarne z różnych krajów. Bardzo ciekawie zapowiadają się także warsztaty edukacyjno-kulturalne przewidziane w piątek, 19 grudnia 2014 roku. Podczas zajęć z astronomem dzieci będą miały możliwość dowiedzieć się wszystkiego o Pierwszej Gwiazdce.

Pojawi się także szansa na wysłanie własnoręcznie wykonanej kartki świątecznej, w tym wykonanej metodą quillingu. Animatorzy będą zachęcać do przesłania życzeń podopiecznym portalu Marzycielska Poczta — chorym dzieciom, które marzą właśnie o dostaniu tradycyjnego listu lub kartki.

Organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego są Targi Toruńskie. Oprawę artystyczną przedsięwzięcia przygotowali Toruńska Agenda Kulturalna i Urząd Miasta Torunia. Program Jarmarku Bożonarodzeniowego można znaleźć w serwisie Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014
Program do pobrania

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+