Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Mikołajki z niespodziankami!

Poniedziałek, 1 grudnia 2014 r.

Nie jeden, a kilku Świętych Mikołajów, słodkie upominki dla dzieci, spektakl o niezwykłych przygodach Aladyna, interaktywna zabawa podczas której dzieci będą mogły zbudować zamek, tunel, a nawet… akwedukt! — moc atrakcji będzie towarzyszyć wyjątkowym Mikołajkom, które odbędą się w niedzielę, 7 grudnia 2014 roku w Auli UMK, w godzinach 17.00–19.30. Na Mikołajki zaprasza Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Z uwagi na duże zainteresowanie Mikołajkami informujemy,
że wszystkie bezpłatne wejściówki na wydarzenie zostały już rozdane.

Wyjątkowe Mikołajki rozpoczną się o godzinie 17.00 muzycznym akcentem. Podczas występu kwintetu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej zabrzmią znane melodie i utwory dla dzieci. Równolegle będą odbywały się interaktywne animacje przygotowane przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Dom Muz. Z wielkich klocków dzieci będą mogły stworzyć dowolne budowle i obiekty — od budynków, zamków, mostów poprzez tunele, akwedukty po różnego rodzaju postacie.

O godzinie 17.30 rozpocznie się spektakl Cudowna lampa Aladyna przygotowany przez Teatr „Baj Pomorski”. Ta jedna z najbardziej znanych opowieści Z tysiąca i jednej nocy opowiada przygody młodzieńca, który został wykorzystany przez wielkiego czarnoksiężnika do zdobycia zaczarowanej lampy. Potężny duch, który w niej mieszka, ma moc spełniania życzeń, z czego Aladyn korzysta szczególnie wtedy, gdy chce zdobyć serce pięknej księżniczki. Spektakl wyreżyserował Petr Nosalek, autorką scenariusza jest Joanna Piekarska. Po spektaklu dzieci będą mogły wziąć udział w animacjach i konkursach z nagrodami.

Z uwagi na duże zainteresowanie Mikołajkami informujemy,
że wszystkie bezpłatne wejściówki na wydarzenie zostały już rozdane.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+