Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: O nas » Aktualności

Zaczarowane rzeczy w Krzywej Wieży

Środa, 22 października 2014 r.

W zgodzie z naturą, oryginalnie, niezależnie… 1000 i jeden drobiazgów z przestrzeni recyklingu artystycznego, upcyclingu i ekodizajnu można od 1 października oglądać i kupować w toruńskiej Krzywej Wieży, której parter stał się siedzibą prowadzonej przez Fundację Feniks galerii „Przydasie”.

Genezą Feniksa są przeżycia założycielki fundacji — Kasi Śmigielskiej. Kasia jest niepełnosprawna od 1996 roku, kiedy to w pożarze domu straciła dwójkę dzieci i męża. Niepełnosprawność Kasi jest efektem oparzeń 85% powierzchni ciała. To, jakim człowiekiem się stała po takiej traumie i jak bardzo zmieniło się wszystko w jej życiu, spowodowało, że postanowiła żyć dla innych i razem z innymi. Tak w 2005 roku powstała Fundacja Feniks, którą Kasia do dziś buduje z garstką fantastycznych ludzi.

Jednym z filarów Fundacji Feniks jest galeria „Przydasie” — zaczarowany świat ludzi i rzeczy. Świat, w którym ludzie mają miejsce do pracy i samorealizacji. W procesie recyklingu artystycznego tworzą tam niebywałe przedmioty, prawdziwe cuda. Od 1 października 2014 roku w toruńskiej Krzywej Wieży działa drugi punkt galerii. Można tam znaleźć wszystko, począwszy od ceramiki, masy solnej i kartek, poprzez ręcznie wykonywane szkatułki z drewna i korków, lusterka, mnóstwo rodzajów tac, aż po zdobione meble… różne różności, którym nadano drugie życie. To także doskonałe miejsce na organizację szkoleń, warsztatów i spotkań.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych przyjaciół na Facebooku, ale w sposób szczególny zachęcamy do tego, aby złożyć im osobistą wizytę w Krzywej Wieży!

Kontakt z galerią
Sylvia Drozdowska
tel. 508 259 871
http://on.fb.me/1nyNgPI

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+