Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Żywioł: Woda oraz imprezy towarzyszące

Wtorek, 9 sierpnia 2011 r.

W Toruniu trwa Międzynarodowy Festiwal Światła Skyway. Zapraszamy do zapoznania się z instalacjami prezentującymi żywioł Wody oraz imprezami towarzyszącymi.

Festiwalowe instalacje — Woda

Aquarium
Nuno Maya, Carole Purnelle
Portugalia/Belgia
Teatr im. Wilama Horzycy

Gigantyczne akwarium, prezentowane na fasadzie Teatru im. Wilama Horzycy. Każdy z uczestników projekcji może wrzucić do akwarium pomalowaną przez siebie rybę – własnego awatara. Duet artystów Nuno Maya i Carole Purnelle zaprasza publiczność do interaktywnej zabawy.

Plenum
Simeon Nelson/ Wielka Brytania
Kościół Akademicki pw. Św. Ducha

Praca jest rozwinięciem zeszłorocznej instalacji o nazwie Księżyc, wpisującej się w ramy nieustającej dyskusji dotyczącej powiązań między nauką a sztuką. Całość powstała we współpracy z Davidem Wilkinsonem, astrofizykiem i pastorem brytyjskiego Durham.

Akcje specjalne

Trzecia Symfonia na Orkiestrę Naładowaną Elektrycznie
Rochus Aust / Niemcy
CSW „Znaki Czasu” (11 sierpnia, godz. 21.00)

„Trzecia Symfonia na Orkiestrę Naładowaną Elektrycznie”, to muzyczny performance inspirowany Symfonią Nr 94 G-Dur Józefa Haydna, przygotowany przez niemieckiego artystę Rochusa Austa z zespołem RE-LOAD FUTURA i polskim solistą. Rochus Aust jest absolwentem Wyższej Szkoły Muzycznej w Trossingen i Royal College of Music w Londynie. Tworzy koncerty wizualne, instalacje filmowe. Projekt pod nazwą „Trzecia Symfonia na Orkiestrę Naładowaną Elektrycznie” jest dowodem na to, że Festiwal jest wydarzeniem interdyscyplinarnym, łączącym różne gatunki sztuki. Projekt otrzymał dofinansowanie z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Surface
Lukas Matejka
Świetlny performance pod Łukiem Cezara (12 sierpnia, w godz. 20.30-24.00)

Aqualuna
Brama Mostowa (13 sierpnia, godz. 20.30)

Artystyczne działania w ramach projektu Aqualuna odwołują się do obrazów i dźwięków powiązanych z żywiołem wody i księżycem. Projekcji będzie towarzyszyć muzyka na żywo tworzona przez Rafała Iwąńskiego, współzałożyciela i muzyka zespołu HATI.

Projekt Lulu
Cykl koncertów towarzyszących festiwalowi SKYWAY, podczas których w scenerii Międzymurza Dworu Mieszczańskiego wystąpią znakomici artyści sceny niezależnej:
9 sierpnia (wtorek) godz. 22.00 Mariusz Lubomski, L.U.C. Planet
11 sierpnia (czwartek) godz. 21.00 Fisz/Emade, NIWEA
13 sierpnia (sobota) godz. 21.00 Czesław Śpiewa

Warsztaty

Muzyczne warsztaty Rochusa Austa (Pokój z kuchnią, CSW)
10.08.2011, godz. 17.00-20.00 warsztaty dla muzyków
11.08.2011, godz. 10.00-13.00   warsztaty dla dzieci (od 8 lat)
12.08.2011, godz. 10.00-13.00   warsztaty dla dzieci (od 8 lat)
Projekt finansowany z Funduszu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

„Jedna energia, różne światła – o wspólnych trendach w sztuce audiowizualnej wśród artystów z krajów wyszehradzkich” – warsztaty Pavla Korbiĉki (Pokój z kuchnią, CSW)
12.08.2011 godz. 16.00-19.00
13.08.2011 godz. 10.00-13.00
Projekt finansowany z Funduszu Wyszehradzkiego

„O inspiracji sztuki nauką”
Dyskusja panelowa z udziałem: Leonarda Meigasa, Dominika Lejmana i Simeona Nelsona, czyli artystów uczestniczących w projekcie Lux Scientia oraz pracowników naukowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (10.08.2011, godz. 10.00-15.00/ Sala konferencyjna Teatru „Baj Pomorski”).

Świetlna Rowerowa Masa Krytyczna
13 sierpnia do festiwalu Skyway przyłączy się Świetlna Rowerowa Masa Krytyczna. Wyjazd o godzinie 21:00 z Rynku Nowomiejskiego. Zachęcamy wszystkich rowerzystów do przygotowania specjalnego oświetlenia swoich pojazdów. Dla tych, którzy do jazdy przygotują się najlepiej (najjaśniej), Stowarzyszenie Rowerowy Toruń oraz Toruńska Agenda Kulturalna mają specjalne upominki.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+