Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Weekend w Toruniu

Czwartek, 4 września 2014 r.

fot. serwis internetowy zespołu „Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni”

W najbliższy weekend w Toruniu odbędzie się Święto Piernika, a na Scenie Letniej na Rynku Staromiejskim wystąpi Don Vasyl — piosenkarz, kompozytor i animator ruchu kulturalnego polskich Romów.

W piątek (5 września 2014 roku) o godzinie 20.30 na Scenie Letniej na Rynku Staromiejskim wystąpi Don Vasyl — romski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów piosenek, poeta i animator ruchu kulturalnego polskich Romów. W 1987 roku założył zespół artystyczny „Don Vasyl & Roma”, który zmienił później nazwę na „Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni”. Jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów odbywającego się od 1997 roku. Wcześniej, o godzinie 18.00, odbędzie się koncert podsumowujący letnią akcję „Scena jest Wasza”, w którym wystąpią najlepsi uczestnicy projektu — młodzi lokalni wykonawcy. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Toruńskie Wodociągi   Partnerem akcji „Scena jest Wasza” są Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o.

Warsztaty, koncerty, jarmark i parada. W sobotę i niedzielę (6 i 7 września 2014 roku) zapraszamy do Torunia na Święto Piernika. Impreza, współorganizowana przez Miasto Toruń i producenta toruńskiego przysmaku oraz Muzeum Okręgowe, Muzeum Etnograficzne i Teatr Baj Pomorski, wraca po kilkuletniej przerwie i uczci przypadające w tym roku 250-lecie Fabryki Cukierniczej „Kopernik”. Z bogatym programem wydarzeń kulturalnych można zapoznać się w oficjalnym serwisie Miasta Torunia.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+