Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Bella Skyway Festival: atrakcje nie tylko kulturalne

Środa, 27 sierpnia 2014 r.

fot. Jan Olbracht — Browar Staromiejski

Magiczna atmosfera Bella Skyway Festival zmienia Toruń. Na gości festiwalu czekają jednak nie tylko atrakcje kulturalne… Ciekawą ofertę dla miłośników świetlnych instalacji przygotowali toruńscy restauratorzy. Na wszystkich posiadających festiwalową gazetkę lub aplikację czekają rabaty i bonusy!

Największą instalacją tegorocznej edycji festiwalu jest „Galeria Galaktyka” przygotowana przez włoskich mistrzów światła — grupę Mariano Light. W naszym restauracyjnym przewodniku nie może zabraknąć zatem włoskich restauracji. Bufeteria Tartufo, która ugości Was pyszną zupą z pomidorów i bazylii, Metropolis — to tu znajdziecie najlepsze pizze — oraz Makaroneria, która łączy oryginalne włoskie makarony z wyśmienitymi sosami. Kulinarne Włochy czekają właśnie w tych miejscach!

Niezwykłe instalacje świetlne i widowiskowe mappingi zabierają uczestników festiwalu w podróż do innego świata. Ale podróżować można na wiele sposobów… Jak w krótkim czasie odwiedzić Indie, Francję i Hiszpanię? Wystarczy, że zajrzycie do toruńskich restauracji! Royal India przeniesie Was w świat orientalnych smaków, aromatycznych przypraw i barwnych dań charakterystycznych dla regionu Pendżab. Raclette, ratatouille i quiche to potrawy, których możecie skosztować w Prowansji — znakomitej francuskiej restauracji w Toruniu. Jeżeli wolicie smaki kuchni hiszpańskiej i marokańskiej — La Mancha zaspokoi Wasz apetyt.

Bella Skyway Festival 2014
Plan sytuacyjny

Tak jak Bella Skyway Festival łączy wiele kultur, dzięki festiwalowym prezentacjom artystów z różnych stron świata, tak restauracja Luizjana — specjalizująca się w kuchni kreolskiej — łączy to, co najlepsze w kuchniach francuskiej, włoskiej, karaibskiej, afrykańskiej oraz amerykańskiej. Przykładem zastosowania nietuzinkowych rozwiązań jest również Galeria i Kawiarnia Muza. To tutaj traficie jednocześnie do kawiarni z bogatą kartą herbat, orzeźwiających napojów, kawy i win oraz do galerii, gdzie zobaczycie sztukę współczesną w najlepszym wydaniu.

Nie można również zapomnieć o polskich akcentach w naszym restauracyjnym przewodniku. Przepyszne naleśniki w Manekinie, pierogi w Leniwej czy wariacje ziemniaczane w Kartoflarni pozwolą Wam na nowo odkryć polskie smaki. Miłośnicy dań kanapkowych także znajdą coś dla siebie! Przepyszne sandwicze w Subwayu na Starym Mieście oraz różne rodzaje hamburgerów w restauracji Burger M.E.N. na pewno Was nie rozczarują.

Ostatnim przystankiem w naszej kulinarnej podróży może być przygotowane specjalnie dla Was piwo z doskonałego browaru, które znajdziecie w restauracji Jan Olbracht — Browar Staromiejski. Swój festiwalowy spacer możecie zakończyć w Coffee & Whisky House filiżanką kawy z odrobiną czegoś mocniejszego… A jeżeli nie macie nic przeciwko chłodnym pożegnaniom, na pewno będziecie zadowoleni z wizyty w Cafe Lenkiewicz, gdzie znajdziecie najlepsze lody w Toruniu.

W gazetce i aplikacji festiwalowej znajdziecie także rabaty oferowane przez TranS Trager, Powerball, Młodzieżowe Centrum Spotkań Młodzieży, Hotel Meeting i Polski Związek Motorowy.

* * *

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem Głównym Festiwalu jest Województwo-Kujawsko Pomorskie, zaś
Wyłącznym Partnerem Energetycznym Tauron Polska Energia.

Bella Skyway Festival jest częścią polsko-norweskiego projektu „Świelny most Toruń–Slemmestad”, w ramach którego powstaną dwie unikalne projekcje w formie mappingu 3D w Toruniu oraz w Slemmestad. Projekt łączy polskich i norweskich twórców dzięki programowi „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego” w ramach Mechanizmu Finansowego EOG.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+