Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Koncert Andrzeja Sikorowskiego z zespołem na Scenie Letniej

Czwartek, 14 sierpnia 2014 r.

fot. Tomek Sikora

Znany krakowski bard Andrzej Sikorowski wystąpi z zespołem na Scenie Letniej na Rynku Staromiejskim w najbliższą sobotę (16 sierpnia 2014 roku) o godzinie 20.00. Wstęp na koncert jest wolny.

Obchodzący w tym roku 45. jubileusz pracy artystycznej artysta nie przystaje do rzeczywistości współczesnego show-biznesu, lecz — jak sam twierdzi — ma własny świat. Dlatego też wybrał indywidualną drogę twórczą. W specjalnie przygotowanym recitalu, który zagra wspólnie z Jackiem Królikiem, Tomaszem Kupcem i Gertrudą Szymańską, znajdą się znane i lubiane piosenki autorstwa Andrzeja Sikorowskiego — przeboje Grupy Pod Budą.

Andrzej Sikorowski jest autorem piosenek, wokalistą, gitarzystą, liderem Grupy Pod Budą i twórcą większości jej piosenek. Współpracuje również z innymi wykonawcami, m.in. Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem. Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Był felietonistą m.in. „Dziennika Polskiego” i „Przekroju”. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego „Kap. Kap, płyną łzy”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „Ale to już było” śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 roku występuje także u boku swojej córki — Mai Sikorowskiej — jako autor, kompozytor, akompaniator, partner wokalny.

Scena Letnia na Rynku Staromiejskim jest jedną z atrakcji Kulturalnego Lata i stanowi centrum otwartych dla publiczności wydarzeń wakacyjnych w mieście.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+