Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

„Andrzej Zaucha Symfonicznie” — koncert pamięci artysty

Poniedziałek, 7 lipca 2014 r.

fot. Agnieszka Stabińska

Gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej: Małgorzata Ostrowska, Krystyna Prońko, Katarzyna Dąbrowska, Mieczysław Szcześniak, Janusz Szrom i Jacek Kotlarski zaśpiewają największe przeboje z repertuaru Andrzeja Zauchy podczas koncertu, który odbędzie się w sobotę (12 lipca) o godzinie 18.00 na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń tegorocznej edycji Kulturalnego Lata będzie koncert „Andrzej Zaucha Symfonicznie” na Scenie Letniej. Muzyczne gwiazdy wystąpią z towarzyszeniem Bydgoskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina. Podczas sobotniego wieczoru wystąpią także finaliści Festiwalu „Serca bicie”: Ewelina Przybyła i Paweł Wolsztyński. W klimat niezapomnianych przebojów Andrzeja Zauchy wprowadzi publiczność popularna dziennikarka radiowa i telewizyjna Maria Szabłowska, która będzie prowadzić toruński koncert.

Podczas sobotniego wieczoru usłyszymy popularne piosenki Andrzeja Zauchy: „Byłaś serca biciem”, „C’est la vie”, „Myśmy byli sobie pisani”, „Bądź moim natchnieniem”. Sześć gwiazd muzyki rozrywkowej przypomni twórczość tego znakomitego wokalisty jazzowego i piosenkarza” — zapowiada Przemysław Draheim z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Andrzej Zaucha zadebiutował jako perkusista w amatorskim zespole „Czarty”. W latach 1968–1971 roku był wokalistą jazzrockowej grupy „Dżamble”. W 1971 roku związał się z zespołem „Anawa”. Współpracował z wieloma popularnymi jazzmanami: Jarosławem Śmietaną, Michałem Urbaniakiem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim. Po występie na Festiwalu w Opolu stał się jedną z największych gwiazd muzyki rozrywkowej w Polsce. Był laureatem wielu prestiżowych nagród. Na początku lat 90. współtworzył wraz z Andrzejem Sikorowskim i Krzysztofem Piaseckim kabaret estradowy „Sami”. Artysta zmarł śmiercią tragiczną w 1991 roku.

Organizatorami koncertu pamięci artysty „Andrzej Zaucha Symfonicznie” w Toruniu są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+