Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Dołącz do Święta Muzyki 2014!

Czwartek, 22 maja 2014 r.

Już wkrótce Toruń po raz kolejny ogarnie „muzyczna gorączka”. Profesjonalni wykonawcy i amatorzy opanują publiczną przestrzeń, grając otwarte koncerty dla publiczności. W pierwszy dzień lata, 21 czerwca Toruń zmieni się w wielką muzyczną scenę za sprawą Święta Muzyki. Wszystkich muzyków i właścicieli punktów muzycznych (pubów, kawiarń, ogródków piwnych), zachęcamy do zgłoszeń!

Święto Muzyki (fr. Fête de la Musique, ang. World Music Day) jest znaczącym, międzynarodowym wydarzeniem artystycznym, obchodzonym w ponad trzystu miastach, stu krajach i na pięciu kontynentach. Każdego roku 21 czerwca instytucje muzyczne, filharmonie, opery, teatry muzyczne, szkoły muzyczne, kluby i kawiarnie, a także grupy nieformalne i zespoły muzyczne organizują ogólnodostępne koncerty, podczas których zgromadzona publiczność może zapoznać się z różnorodnymi brzmieniami i stylami, takimi jak: muzyka klasyczna, rock, folk, poezja śpiewana, muzyka elektroniczna.

Jeżeli jesteś muzykiem lub grupą muzyków, która chce zaaranżować na Starym Mieście swój punkt muzyczny, zgłoś się do nas! Co roku dołączają do nas nowe instytucje i artyści, którzy często w nietypowej i zaskakującej scenerii grają niezapomniane koncerty. Hasło, które przyświeca wydarzeniu — „Róbcie muzykę” — nawołuje do spontanicznej, muzycznej ekspresji na ulicach miast i w miejscach publicznych.

  • Jesteś muzykiem, masz sprzęt i miejsce oraz chcesz wystąpić spontanicznie?
  • Chcesz zaaranżować punkt muzyczny i planujesz zająć tzw. pas ruchu drogowego?
  • Nie wiesz, gdzie wystąpić?
  • Dysponujesz miejscem i chcesz, aby stało się jednym z punktów muzycznych?

Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w serwisie internetowym Święta Muzyki.

Koordynator: Paweł Kossakowski
tel. kom. 662 072 661
e-mail: p.kossakowski@tak.torun.pl

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+