Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Piknik ekologiczny „Twarzą do Wisły”

Piątek, 23 maja 2014 r.

fot. Informacja Turystyczna Toruń

Liczne atrakcje dla dzieci, turniej siatkówki plażowej, strefa relaksu na plaży, występy muzyczne i taneczne — to jedynie niektóre punkty programu Pikniku ekologicznego „Twarzą do Wisły”, który odbędzie się 31 maja 2014 roku na Bulwarze Filadelfijskim.

Program majowego pikniku został podzielony na cztery strefy: strefę dziecięcą, w której będzie można znaleźć liczne atrakcje dla dzieci (dmuchańce i trampoliny, warsztaty o tematyce ekologicznej, gry i zabawy edukacyjne, wioskę wikingów, w której promowany będzie film „Jak wytresować smoka 2”), strefę recyklingu, w której zużyte baterie i stary sprzęt elektroniczny będą wymieniane na ekologiczne upominki, strefę sportu, w ramach której odbędzie się turniej siatkówki plażowej i pokazy sportowe oraz strefę relaksu, w której będzie można wypocząć na plaży.

Podczas majowego pikniku zostanie uruchomiona specjalna kawiarenka bulwarowa, czyli punkt informacyjny poświęcony rewitalizacji Bulwaru Filadelfijskiego, nie zabraknie także stoisk gastronomicznych i kuchni polowej — dodaje Mateusz Czyżniewski, koordynator wydarzenia.

Atrakcje na piknikowej scenie rozpocznie o godzinie 10.00 otwarcie regat żeglarskich. Następnie odbędą się występy wokalistów z Domu Harcerza oraz otwarcie wystawy „Przyroda Torunia i okolic w obiektywach pasjonatów”. O godzinie 13.00 będzie można zobaczyć spektakl „Aura i roboty z planety Eko” w wykonaniu aktorów Teatru „Baj Pomorski”. W programie wydarzenia nie zabraknie występów muzycznych i tanecznych przygotowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury i Grupę „RyTm-X”. Bardzo ciekawie zapowiada się koncert musicalowy Teatru Muzycznego „Mała Rewia” z udziałem artystów z najlepszych teatrów muzycznych w Polsce. Majowy piknik zakończy koncert zespołu „Dzwonek do Drzwi”.

Twarzą do Wisły
Afisz do pobrania

W piątek, 30 maja 2014 roku w ramach pikniku ekologicznego odbędzie się Biesiada Nadwiślańska w ramach 49. długodystansowych regat Związku Miast Nadwiślańskich.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+