Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Wielkie widowisko już w weekend!

Środa, 30 kwietnia 2014 r.

fot. Bénédicte Deramaux

Plenerowy spektakl francuskiej grupy Pipototal po raz pierwszy w Polsce! Zobacz filmową zapowiedź i wybierz się na „Basculoscopię”! Artyści zagrają w Toruniu dwukrotnie: w piątek (2 maja) i w sobotę (3 maja) o godzinie 21.00 na Placu Cyrkowym u zbiegu Szosy Lubickiej i ulicy Przy Skarpie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dwa lata temu na Błoniach Nadwiślańskich nad głowami publiczności rozgrywał się niezwykły spektakl francuskiej grupy Transe Express — olbrzymia konstrukcja wykorzystana w spektaklu przypominała barokowe dzwony. W ubiegłym roku na Bulwarze Filadelfijskim podczas widowiska „Envolée Chromatique” nad publicznością unosiły się wielkie powietrzne obiekty wypełnione helem. W tym roku — kolejne niezwykłe widowisko, wykorzystujące elementy sztuki cyrkowej, muzyki, teatru.

Centralnym elementem scenografii francuskiego spektaklu jest Wielka Arka stworzona z metalu. Fabuła „Basculoscopii” opiera się na historii mieszkańców ocalonych z rozpadu świata, którzy muszą utrzymać maszynę w idealnym stanie gotowym do działania. W miarę rozwoju historii, maszyna będzie coraz bardziej eksponowana, stanie się coraz bardziej mobilna i pełna niespodzianek. Grupa Pipototal została założona w 1989 r. przez Philippe’a Geffroy — aktora, wynalazcę, konstruktora. Artyści tworzą przedstawienia uliczne inspirowane artystycznym potencjałem maszyn oraz twórczością Leonarda da Vinci.

Zobacz filmowy zwiastun i wybierz się na spektakl!

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+