Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jarmark Wielkanocny

Wtorek, 15 kwietnia 2014 r.

fot. Iria Covelo Veiga

Warsztaty zdobienia pisanek, Koncert Pieśni Paraliturgicznych w wykonaniu Michała Hajduczeni, warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, piosenki związane z wiosną i Wielkanocą w wykonaniu Leszka Milińskiego — tegorocznemu Jarmarkowi Wielkanocnemu na Rynku Staromiejskim towarzyszy wyjątkowa oprawa artystyczna.

Wielkanocne przysmaki i ozdoby, kramy z rękodziełem — to nie jedyne atrakcje tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego. Torunianie będą mogli nie tylko zobaczyć, jak specjaliści przygotowują tradycyjne wypieki i potrawy wielkanocne, ale także będą mogli wziąć udział w warsztatach zdobienia pisanek, czy tworzenia ozdób świątecznych.

Podczas Jarmarku Wielkanocnego zabrzmią Pieśni Paraliturgiczne w wykonaniu Michała Hajduczeni, a także piosenki związane z wiosną i Wielkanocą, które zaśpiewa Leszek Miliński. Bardzo ciekawie zapowiadają się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, które poprowadzi w sobotę, 19 kwietnia Nadzieja Hajduczenia — zapowiada Katarzyna Lewandowska z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Podczas jarmarku znani toruńscy restauratorzy i cukiernicy poprowadzą pokazy kulinarne, dzięki którym będzie można zapoznać się ze sposobem przygotowywania tradycyjnych, świątecznych potraw. Ostatniego dnia jarmarku, w Wielką Sobotę 19 kwietnia o godzinie 13.00 odbędzie się uroczyste poświęcenie pokarmów. 

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+