Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Zostań gwiazdą Sceny Letniej

Czwartek, 20 lutego 2014 r.

Organizujesz ciekawe wydarzenia kulturalne? Jesteś muzykiem, tancerzem, performerem, aktorem? Czekamy na Twoje zgłoszenie! Scena Letnia na Rynku Staromiejskim w Toruniu już po raz drugi stanowić będzie centrum otwartych dla publiczności imprez wakacyjnych w mieście.

Scena Letnia to jedna z atrakcji trwającego w czerwcu, lipcu i sierpniu Kulturalnego Lata. W wakacyjne wieczory lokalni twórcy reprezentujący różne dziedziny sztuki występują przed szerszą publicznością.

W tym roku na Rynku Staromiejskim stanie profesjonalna scena, której wielkość będzie mogła się zmieniać w zależności od potrzeb (do 10×8 m). Scena będzie zadaszona, wyposażona w profesjonalne schody i podesty sceniczne o regulowanej wysokości, a także dodatkowe podwyższenie. Artystom zapewnimy także dużą moc nagłośnienia i profesjonalny sprzęt cyfrowo-analogowy — zapewnia Paweł Kossakowski, koordynator Sceny Letniej z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

W ubiegłym roku na Scenie Letniej gościliśmy zarówno uznanych twórców, jak i debiutantów. Bez wątpienia sprawdziła się formuła nowatorskiego projektu „Czwartkowa Aktywność Debiutantów”, który promował młode talenty z Torunia i okolic.

Na deskach Sceny Letniej odbyło się ponad osiemdziesiąt wydarzeń kulturalnych z udziałem wykonawców lokalnych i zagranicznych. Przed toruńską publicznością wystąpili m.in. Michał Hajduczenia, Jacek Beszczyński, Teatr „Afisz”, Joanna Czajkowska, Rafał „Zwierzak” Zieliński, zespoły B-rock, GRAM, Barowe Żywioły, De Bobers, Zagadka, Los Trios, australijski gitarzysta Claude Hay oraz DJ Funktion.

W tym roku szczególnie zachęcamy do zgłaszania swoich artystycznych propozycji organizatorów wydarzeń kulturalnych. Nie chcemy ograniczać się do żadnej dziedziny. Liczymy na ciekawe propozycje taneczne, muzyczne i teatralne. Zależy nam na tym, by repertuar Sceny Letniej był bardzo różnorodny, a letnie artystyczne wieczory w Toruniu — niezapomniane — dodaje Paweł Kossakowski.

Artystów i organizatorów wydarzeń kulturalnych zainteresowanych występami na Scenie Letniej zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail p.kossakowski@tak.torun.pl.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+