Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Nabór projektów na tegoroczną edycję Bella Skyway Festival

Środa, 29 stycznia 2014 r.

Zabytkową przestrzenią toruńskiej starówki już po raz szósty zawładną fascynujące instalacje świetlne. W ramach ogłoszonego naboru projektów artyści mogą zgłaszać swoje pomysły na instalacje, projekcje i działania performance. Termin zgłaszania wniosków upływa w dniu 31 marca 2014 roku, formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje można znaleźć w serwisie internetowym http://www.bellaskyway.pl/art/.

Jeden z najbardziej magicznych festiwali światła w Europie — Bella Skyway Festival — odbędzie się w dniach 26–30 sierpnia 2014 roku w Toruniu.

W ręce twórców oddajemy najpiękniejsze fasady i pełne uroku toruńskie uliczki. Na liście proponowanych lokalizacji można znaleźć zarówno Pałac Dąmbskich, Fosę Zamku Krzyżackiego, Kamienicę pod Gwiazdą, Bramę Klasztorną, jak i ulice Ciasną i Bankową — wyjaśnia Agnieszka Marecka, koordynatorka Bella Skyway Festival.

Wydarzenie co roku zmienia toruńskie Stare Miasto w niezwykłą scenerię dla kreatywnych, artystycznych działań. Swoją wizję kosmosu na fasadach gotyckiej starówki prezentują twórcy sztuk wizualnych z całej Europy. Ubiegłoroczną edycję festiwalu odwiedziło sto pięćdziesiąt tysięcy gości.

W ramach prowadzonego naboru czekamy na zgłoszenia artystów, którzy w swoich twórczych realizacjach wykorzystują materię światła, specjalizują się w technikach multimedialnych, projekcjach wielkoformatowych i mappingach 3D. W formularzu, który dostępny jest w serwisie internetowym festiwalu, należy podać zarówno opis projektu, jego przekaz, inspiracje, jak i koszt produkcji — dodaje Agnieszka Marecka.

Podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu widzowie podziwiali 11 instalacji świetlnych i 4 akcje specjalne.

Tysiące kilometrów spacerów po toruńskiej starówce! Światło, nowoczesne techniki multimedialne, fascynujące projekcje wielkoformatowe i mappingi 3D. Jak festiwal zmienił Toruń przypomina filmowa relacja przygotowana przez Proxymedia TV&Film Production, dostępna w serwisie YouTube — mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Organizatorami Bella Skyway Festival są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna,
a sponsorem tytularnym — Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA i marka Bella.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+