Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Pozytywnie o TAK-u. Bella Skyway Festival wydarzeniem 25-lecia w Toruniu?

Piątek, 17 stycznia 2014 r.

Bella Skyway Festival nominowany w prestiżowym plebiscycie „Gazety Wyborczej”, udany debiut Festiwalu Sztuki Faktu, ciekawe Kulturalne Lato i pozytywne oceny działań instytucji w „Podsumowaniu 2013 roku w kulturze” „Gazety Wyborczej”, a także interesujący reportaż o międzynarodowym projekcie „At Home in Europe” w „Gazecie Pomorskiej” — lokalne media pozytywnie oceniają działania Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

„Gazeta Wyborcza” rozpoczęła 3 stycznia plebiscyt na najważniejsze wydarzenia i ludzi ćwierćwiecza, które minęło od pierwszych wolnych wyborów. Wśród wydarzeń nominowanych w tym prestiżowym zestawieniu został wytypowany międzynarodowy festiwal światła Bella Skyway Festival.

Czy Bella Skyway Festival zostanie wydarzeniem ćwierćwiecza w Toruniu? Wszystko w Waszych rękach! Liczymy na Wasze głosy!

Weź udział w plebiscycie!

W tym samym wydaniu lokalnego dziennika, w artykule redaktora Grzegorza Giedrysa podsumowującym ubiegły rok w toruńskiej kulturze, można przeczytać pozytywną recenzję działań Toruńskiej Agendy Kulturalnej i pochlebne opinie o jej projektach: udanym debiucie Festiwalu Sztuki Faktu, frekwencyjnym sukcesie Bella Skyway Festival i dobrej koordynacji Kulturalnego Lata.

Interesujący artykuł o międzynarodowym projekcie „At Home in Europe” zamieściła dzisiejsza „Gazeta Pomorska”. Co było niespodzianką dla zagranicznych gości? Jakie są nasze kulinarne hity? I co młodzi Portugalczycy i Łotysze sądzą o Polakach — o tym można przeczytać w tekście redaktor Magdaleny Janowskiej. Młodzi ludzie z trzech krajów: Portugalii, Łotwy i Polski postanowili stworzyć kampanię promocyjną zachęcającą do udziału w wyborach Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Międzynarodowe warsztaty zaplanowane są w trzech europejskich miastach: Toruniu, Rydze i Lizbonie. Liderem „At Home in Europe” jest Toruńska Agenda Kulturalna. Projekt otrzymał dofinansowanie z programu „Młodzież w Działaniu”.

Młodzież w działaniuTen projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ten materiał odzwierciedla jedynie stanowisko jego autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+