Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Przebojowa Sylwestrowa noc na Rynku Staromiejskim!

Poniedziałek, 30 grudnia 2013 r.

Muzyczne hity, awangardowy boombox zmiast tradycyjnej sceny, widowiskowy pokaz fajerwerków — jedyną, niepowtarzalną noc w roku warto spędzić w Toruniu! Sylwester na Rynku Staromiejskim, który rozpocznie się o godzinie 22.00, będzie bardzo energetyczny!

Największe muzyczne hity będzie miksował dla torunian popularny dziennikarz Robert Leszczyński, znany z telewizyjnego programu „Idol”.

Sylwester prowadzony przez didżejów znakomicie sprawdził się w ubiegłym roku. Wówczas gościliśmy w Toruniu Hirka Wronę, w tym roku w tej roli sprawdzi się popularny dziennikarz związany przez wiele lat z „Gazetą Wyborczą”, juror programu „Idol”. Toruń ma nosa do prowadzących miejskie imprezy sylwestrowe — obydwaj gościli w ostatnim weekendowym wydaniu „Pytania na śniadanie” w TVP2 w roli w roli ekspertów od szampańskiej sylwestrowej zabawy — mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej:

Atrakcje toruńskiej Sylwestrowej nocy zostały także zaprezentowane w programie „Region na widelcu” w Telewizji Regionalnej:

Podczas toruńskiego Sylwestra sceną, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie dziesięciometrowa, pionowa ściana, na której będą wyświetlane ogromne wizualizacje. Boombox, który stanie na Rynku Staromiejskim, wykorzystywany jest podczas największych plenerowych wydarzeń muzycznych. Na stalowej konstrukcji będzie można zobaczyć wśród innych wizualizacji także spot zapowiadający świąteczno-noworoczne wydarzenia:

Toruń tej nocy rozbłyśnie wyjątkowym światłem. W pokazie pirotechnicznym wykorzystamy materiały, które zostaną wystrzelone z wyrzutni na wysokość od 100 do 200 metrów o promieniu rozbicia efektów na niebie do 70 metrów. Do pokazu zostanie zużytych 200 zapalników oraz 1000 metrów przewodów elektrycznych. Cały pokaz będzie sterowany przez system komputerowy i zostanie zsynchronizowany z podkładem muzycznym — dodaje Agnieszka Marecka.

Sylwester w Toruniu rozpocznie się o godzinie 22.00 i potrwa do godziny 02.00 w nocy. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.

Sylwester Miejski organizowany jest w trybie imprezy masowej. Dbamy nie tylko o atrakcyjną oprawę artystyczną, ale także o bezpieczeństwo uczestników zabawy. Oznacza to zakaz wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i napojów alkoholowych — wyjaśnia Agnieszka Marecka.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+