Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Energetyczny Sylwester w Toruniu!

Środa, 18 grudnia 2013 r.

Toruński Sylwester, który rozpocznie się o godzinie 22.00 na Rynku Staromiejskim, zapowiada się awangardowo! Zamiast tradycyjnej sceny stanie efektowny boombox wykorzystywany podczas największych plenerowych wydarzeń muzycznych. W klimat muzycznych przebojów wprowadzi torunian Robert Leszczyński, popularny dziennikarz muzyczny, znany z telewizyjnego programu „Idol”.

Podczas toruńskiego Sylwestra sceną, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie dziesięciometrowa, pionowa ściana, na której będą wyświetlane ogromne wizualizacje. Boombox, który stanie na Rynku Staromiejskim, wykorzystywany jest podczas największych plenerowych wydarzeń muzycznych.

Sylwester w Toruniu zapowiada się wyjątkowo. Znakomita muzyka i świetny didżej! A w tej roli znany dziennikarz muzyczny Robert Leszczyński, juror we wszystkich czterech edycjach programu „Idol” i wieloletni publicysta ogólnopolskiej „Gazety Wyborczej” — zapowiada Agnieszka Marecka z Toruńskiej Agendy Kulturalnej, instytucji organizującej miejskiego Sylwestra.

Robert Leszczyński jest stałym współpracownikiem ogólnopolskich stacji telewizyjnych, takich jak TVN24 czy Polsat News. Od trzydziestu lat uczestnik koncertów rockowych, festiwali oraz imprez masowych, w roli dyrektora, rzecznika prasowego, korespondenta i prowadzącego. Był szefem działu kultury tygodnika „Wprost”, redaktorem naczelnym miesięcznika „Laif”. Jest pomysłodawcą, dyrektorem i prowadzącym Festiwal Letnich Przyjemności, podczas którego w Złotych Tarasach w Warszawie zostało zaprezentowanych ponad 150 etiud studenckich, dokumentów i animacji. Tradycyjnie pożegnanie starego i powitanie nowego roku uświetni efektowny pokaz fajerwerków.

Toruń tej nocy rozbłyśnie wyjątkowym światłem. W pokazie pirotechnicznym wykorzystamy materiały, które zostaną wystrzelone z wyrzutni na wysokość od 100 do 200 metrów o promieniu rozbicia efektów na niebie do 70 m. Do pokazu zostanie zużytych 200 zapalników oraz 1000 metrów przewodów elektrycznych. Cały pokaz będzie sterowany przez system komputerowy i zostanie zsynchronizowany z podkładem muzycznym — dodaje Agnieszka Marecka.

Sylwester w Toruniu rozpocznie się o godzinie 22.00 i potrwa do godziny 02.00 w nocy. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.

Sylwester Miejski organizowany jest w trybie imprezy masowej. Dbamy nie tylko o atrakcyjną oprawę artystyczną, ale także o bezpieczeństwo uczestników zabawy. Oznacza to zakaz wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i napojów alkoholowych — wyjaśnia Agnieszka Marecka.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+