Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Mikołajki w Toruniu

Niedziela, 17 listopada 2013 r.

„Bałkanica” — jeden z największych przebojów tego roku zabrzmi w Toruniu podczas miejskich „Mikołajek”, które odbędą się w weekend 6–8 grudnia.

W trakcie trzech zimowych dni na toruńskiej starówce zagości szereg imprez kulturalno-artystycznych. W tym roku goście i mieszkańcy obok kibicowania uczestnikom Półmaratonu Świętych Mikołajów — w którym w tym roku weźmie udział aż 4600 biegaczy — będą mogli wziąć udział w licznych wydarzeniach w centrum miasta.

Od kilkunastu lat rozpoczynamy „Mikołajki” ustawieniem choinki „Nowości”. Co roku uwagę mieszkańców Torunia skupia również Półmaraton Świętych Mikołajów. Chcemy zapewnić uczestnikom i gościom możliwość spędzenia czasu w Toruniu, w świątecznej atmosferze. Stąd inicjatywa zorganizowania licznych wydarzeń podczas miejskich „Mikołajek” — mówi zastępca prezydenta Zbigniew Fiderewicz.

W sobotę 7 grudnia na Rynku Staromiejskim wystąpi zespół Piersi. Autorzy hitu „Bałkanica” rozpoczną swój toruński występ o godz. 19.00 na scenie ustawionej w świetle ulicy Różanej. Godzinny koncert jest jedną z wielu atrakcji, które odbędą się w Toruniu podczas pierwszego grudniowego weekendu.

Na 7 i 8 grudnia 2013 r. zaplanowane są dni otwarte w instytucjach kultury. Zobaczyć będzie można między innymi ekspozycję „Rzeka” w „Młynie Wiedzy”, wziąć udział w warsztatach w CSW, zwiedzić „Baja Pomorskiego”, obejrzeć fotografie w Dworze Artusa czy bezpłatnie wejść na wieżę Ratusza Staromiejskiego. W Zamku Krzyżackim — otwartym już od 6 grudnia — zaplanowano zwiedzanie ruin i lochów, pokaz bicia monety oraz turniej strzelania z łuku. Placówki otwarte będą do późnych godzin wieczornych.

Na czas „Mikołajek” w świąteczne akcenty przystojona zostanie też starówka — pojawią się iluminacje a na ulicach spotkać będzie można białego misia z Krupówek! Przez cały weekend na Rynku Staromiejskim rozstawiona zostanie karuzela wiedeńska dla dzieci, również w centrum starówki, przy budynku poczty, mieścić się będą stoiska gastronomiczne z potrawami regionalnymi. Za muzykę w piątkowe popołudnie odpowiadać będzie kapela góralska „Trutnie”, która wystąpi z kabaretowo-satyrycznym repertuarem.

Na wszystkie atrakcje wstęp jest wolny. Wyjątkiem pozostaje jedynie karuzela wiedeńska — koszt przejażdżki to 2 zł. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Mikołajki w Toruniu 2013
Szczegółowy program

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+