Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Bella Skyway Festival filmowo!

Środa, 13 listopada 2013 r.

Tysiące kilometrów spacerów po toruńskiej starówce! Światło, nowoczesne techniki multimedialne, fascynujące projekcje wielkoformatowe i mappingi 3D — wybierz się w filmowy spacer po festiwalowym Toruniu i zobacz relację z wydarzenia!

Bella Skyway Festival zmienia Toruń, wykorzystując sztukę światła. Wieczorne projekcje, wyjątkowe instalacje świetlne, unikalne akcje specjalne zmieniają atmosferę miasta — tłumaczy Mário Caeiro, kurator festiwalu.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, która odbyła się w dniach 17–21 września 2013 roku w Toruniu, instalacje świetlne, mappingi i projekcje wielkoformatowe zaprezentowali artyści światła z Estonii, Czech, Węgier, Francji, Włoch i Polski.

Dziedzictwo miasta i nauka, która wiąże się z jego historią składają się na jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Toruniu. Ponad sto tysięcy widzów w ciągu pięciu wieczorów wydarzenia — takich tłumów nie ma w mieście przy żadnej innej okazji. Są w Europie inne festiwale światła, ale ten w Toruniu jest naprawdę niezwykły — mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Wybierz się w filmowy spacer po festiwalowym Toruniu i zobacz relację przygotowaną przez Proxymedia tv & film production!

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+