Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Niedzielny finał CzAD-u na Rynku Staromiejskim

Czwartek, 29 sierpnia 2013 r.

Dziesięciu najlepszych debiutantów, wyłonionych w internetowym plebiscycie publiczności, wystąpi w niedzielę, 1 września 2013 roku podczas Finału CzAD-u na Scenie Letniej na Rynku Staromiejskim. Wydarzenie podsumowuje niecodzienny cykl promujący młodych, utalentowanych twórców — muzyków, tancerzy i performerów z Torunia i okolic. Wielki Finał potrwa w godzinach 13.00–19.00.

Czwartkowa Aktywność Debiutantów to jedna z inicjatyw wchodzących w skład Kulturalnego Lata i działającej przy nim Sceny Letniej – centrum otwartych dla publiczności imprez wakacyjnych w mieście. Usytuowana na Rynku Staromiejskim scena w czwartkowe wieczory staje się miejscem debiutów lokalnych artystów.

Jak mówi Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej: Utalentowanych wykonawców nie brakuje w Toruniu. Mamy muzyków, performerów czy tancerzy, którzy prezentują się w klubach czy przy okazji miejskich wydarzeń kulturalnych. CzAD jest szansą dla tych, którzy dotąd siedzieli w domach i ukrywali swoje talenty.

Czwartkowa Aktywność Debiutantów to projekt umożliwiający artystom promocję własnej działalności artystycznej. Ważny jest także jego konkursowy charakter – w serwisie internetowym Toruńskiej Agendy Kulturalnej do czwartku, 29 sierpnia 2013 roku, można oddawać głosy na swoich faworytów. Wyłoniona poprzez głosowanie publiczności dziesiątka najlepszych otrzyma pakiet promocyjny o wartości 1000 zł, zawierający m.in. plakaty i ulotki, jakie zwycięscy wykonawcy będą mogli wykorzystać do własnej promocji. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem www.tak.torun.pl/czad.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+