Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Wyjątkowy koncert podczas 4. Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej

Czwartek, 1 sierpnia 2013 r.

Muzyczna fuzja dwóch niezwykłych osobowości: charyzmatycznej wokalistki Mai Kleszcz i utalentowanego kompozytora Piotra Dziubka — tak zapowiada się jedna z imprez towarzyszących toruńskiemu festiwalowi. Koncert piosenek filmowych „Klisze muzyczne” rozpocznie się o godz. 21.30 w piątek (2 sierpnia) w Teatrze „Baj Pomorski”.

Popularne tematy filmowe w nowych, często zaskakujących brzmieniach — niezapomniane piosenki z okresu międzywojennego kina polskiego oraz instrumentalne interpretacje dzieł światowej literatury filmowej — zostaną zaprezentowane publiczności drugiego dnia festiwalu.

Maja Kleszcz, związana kiedyś z Kapelą ze Wsi Warszawa, współzałożycielka projektu incarNations i utalentowany kompozytor, aranżer i wirtuoz akordeonu Piotr Dziubek zabiorą widzów festiwalu w muzyczną podróż przez najróżniejsze muzyczne tematy filmowe, począwszy od jazzu, bluesa poprzez reggae po soul i folk — zapowiada Andrzej Szmak, pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej.

Podczas koncertu zabrzmią międzywojenne szlagiery „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Każdemu wolno kochać”, „Jak trudno zapomnieć”, motyw z filmu „Dzieci Sancheza”, a także fragmenty muzyki wielokrotnie nagradzanego filmu „Droga na drugą stronę”, do którego muzykę napisał Piotr Dziubek.

Maja Kleszcz to laureatka wielu nagród i wyróżnień. Jej płyta „Radio Retro”, wydana w 2010 roku została uznana za objawienie na rodzimym rynku muzycznym, wydana dwa lata później płyta „Odeon” zebrała podobne entuzjastyczne recenzje. Z kolei, Piotr Dziubek od wielu lat jest związany z Przeglądem Piosenki Aktorskiej, jako autor aranżacji, kierownik muzyczny i instrumentalista. Stworzył muzykę do filmów: „Włatcy móch”, „1000 złych uczynków”, „Droga na drugą stronę”. W 2001 roku wydał autorską płytę akordeonową „Tchnę”, współpracował przy nagraniach płyt m.in. z Justyną Steczkowską, Arturem Lesickim, Katarzyna Groniec, Magdaleną Kumorek.

W koncercie obok wokalistki Mai Kleszcz i Piotra Dziubka, który zagra na fortepianie i akordeonie wystąpią: Adam Skrzypek (kontrabas, akordeon basowy), Miłosz Rutkowski (wibrafon), Michał Lasota (perkusja).

Bilety na koncert „Klisze Muzyczne” (cena biletu: 20 zł) można kupić w punkcie pod Krzywą Wieżą czynnym w czwartek (1 sierpnia) w godz. 08.00–16.00, a od godz. 16.30 w recepcji festiwalowej w Teatrze „Baj Pomorski” oraz w piątek (2 sierpnia) w punkcie pod Krzywą Wieżą czynnym w godz. 8.00–13.00, a od godz. 13.30 w recepcji festiwalowej w Teatrze „Baj Pomorski”. Bilety na koncert można kupić także w kasie biletowej Centrum Kultury „Dwór Artusa” w czwartek (1 sierpnia) i w piątek (2 sierpnia) w godz. 12.00–18.00.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+