Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Laury dla Skywaya

Środa, 26 czerwca 2013 r.

Dwie prestiżowe nagrody w ciągu jednego dnia — 25 czerwca 2013 roku — zdobył Międzynarodowy Festiwal Światła Skyway, który od tego roku nosić będzie nazwę Bella Skyway Festival, organizowany od 2009 roku w Toruniu. Podczas trzynastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Miasto Toruń otrzymało nagrodę w dziedzinie „promocja województwa” za organizację Międzynarodowego Festiwalu Światła Skyway. Tego samego dnia na Stadionie Narodowym w Warszawie Jury Pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Marketingu Miejsc Welcome Festival przyznało nagrodę specjalną Toruńskiej Agendzie Kulturalnej za projekt Międzynarodowy Festiwal Światła Skyway ’12.

Podczas trzynastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego prestiżowe doroczne wyróżnienia otrzymały wybitne postaci i zespoły reprezentujące trzynaście dziedzin. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas gali w toruńskim Dworze Artusa. Nagrody Marszałka to najważniejsze regionalne wyróżnienia za najbardziej wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej. Wnioski o ich przyznanie oceniane są przez specjalnie powołaną kapitułę, złożoną z reprezentantów świata nauki, gospodarki oraz samorządowców.

Z kolei Welcome Festiwal — Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Marketingu Miejsc, który odbył się w dniach 24–25 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie — to dwudniowe międzynarodowe spotkanie osób zajmujących się budowaniem marek miejsc — przedstawicieli administracji publicznej, biznesu, uczelni oraz ekspertów z dziedziny marketingu. Toruńska Agenda Kulturalna otrzymała nagrodę specjalną w konkursie Welcome 2013 za projekt Międzynarodowy Festiwal Światła Skyway ’12.

W uzasadnieniu jury czytamy: Za instalacje świetlne, które w niestandardowy sposób poruszają tematykę nieba i astronomii, dostarczają wyjątkowych przeżyć estetycznych i są zrealizowane na światowym poziomie.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+