Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Zdziczest i Gniewosądka — Łowcy tożsamości

Czwartek, 20 czerwca 2013 r.

Z głębokiej ciemności wyłaniały się bestie w przeróżnych kolorach, ciemność z czasem stawała się światłem, z czasem też zmieniała się w przestrzeń, na tej przestrzeni pojawili się łowcy, okazało się że ziemia po której stąpają, jest ich ojczyzną. Odkrywanie więc stało się koniecznością jak rozpalanie ognia.

Świat nieustannie zmienia kształt. Z jednej strony się kurczy, technologia skraca odległości i wymazuje granice. Z drugiej strony się rozszerza, bo im więcej się wie, tym więcej pojawia się pytań. Szczególnie o sobie. Zdziczest i Gniewosądka ruszyli na łowy tożsamości. Chcemy widzieć świat jakim jest a później go kształtować, zmieniać, cytować. W naszym życiu są miasta, zewnętrzne wpływy, są żywioły które wciąż coś mówią i które duchy swe wysyłają na ulice. Kolekcjonujemy pierwotne wartości i używamy współczesnych narzędzi by zrozumieć jak tak naprawdę wyglądają teraz nasze etniczne wartości. Miasta i miejscowości które zwiedziliśmy i którymi się inspirowaliśmy Toruń, Gorzów Wielkopolski, Rudnica, Kraków, Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Sopot, Jantar, Norwegia (Oslo, Oppegard).

  • Grafika i malarstwo: Dawid Majgat
  • Rysunek i fotografia: Kamila Gołębiewska
  • Data wydarzenia: 21 czerwca 2013 roku o godzinie 19.00
  • Miejsce wydarzenia: Kulturhauz, ul. Poniatowskiego 5/2, Toruń
  • Wydarzenie na Facebooku: facebook.com/events/183988938422959

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+