Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Dołącz do Święta Muzyki!

Czwartek, 16 maja 2013 r.

Już wkrótce Toruń po raz kolejny ogarnie „muzyczna gorączka”. Profesjonalni wykonawcy i amatorzy opanują publiczną przestrzeń, grając otwarte koncerty dla publiczności. W pierwszy dzień lata, 21 czerwca Toruń zmieni się w wielką muzyczną scenę za sprawą Święta Muzyki. Wszystkich muzyków i właścicieli punktów muzycznych (pubów, kawiarń, ogródków piwnych), zachęcamy do zgłoszeń!

Święto Muzyki (fr. Fête de la Musique, ang. World Music Day) jest znaczącym, międzynarodowym wydarzeniem artystycznym, obchodzonym w ponad trzystu miastach, stu krajach i na pięciu kontynentach. Każdego roku 21 czerwca instytucje muzyczne, filharmonie, opery, teatry muzyczne, szkoły muzyczne, kluby i kawiarnie, a także grupy nieformalne i zespoły muzyczne organizują ogólnodostępne koncerty, podczas których zgromadzona publiczność może zapoznać się z różnorodnymi brzmieniami i stylami, takimi jak: muzyka klasyczna, rock, folk, poezja śpiewana, muzyka elektroniczna.

Jeżeli jesteś muzykiem lub grupą muzyków, która chce zaaranżować na Starym Mieście swój punkt muzyczny, zgłoś się do nas — zachęca Tomasz Kowalski, koordynator Święta Muzyki. Co roku, dołączają do nas nowe instytucje i artyści, którzy często w nietypowej i zaskakującej scenerii grają niezapomniane koncerty. Hasło, które przyświeca wydarzeniu — „Róbcie muzykę” — nawołuje do spontanicznej, muzycznej ekspresji na ulicach miast i w miejscach publicznych.

  • Jesteś muzykiem, masz sprzęt i miejsce oraz chcesz wystąpić spontanicznie?
  • Chcesz zaaranżować punkt muzyczny i planujesz zająć tzw. pas ruchu drogowego?
  • Nie wiesz, gdzie wystąpić?
  • Dysponujesz miejscem i chcesz, aby stało się jednym z punktów muzycznych?

Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w serwisie internetowym www.swietomuzyki.pl. Koordynatorem Święta Muzyki jest Toruńska Agenda Kulturalna.

Koordynator: Tomasz Kowalski
tel. kom. 660 690 006
e-mail: t.kowalski@tak.torun.pl

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+