Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Wielkie widowisko nad Wisłą już jutro!

Piątek, 10 maja 2013 r.

Po raz pierwszy w Polsce – widowiskowe akrobacje nad głowami widzów, fascynujące powietrzne obiekty i arcyniebezpieczny „Koncert na ścianie”. Już jutro o godzinie 21.30: Bulwar Filadelfijski okolice Bramy Klasztornej. Zobacz „Envolée Chromatique”!

Widowisko stworzone przez francuskich twórców zostało entuzjastycznie przyjęte podczas Festiwalu Sztuki Ulicznej w Angers i największego europejskiego festiwalu światła w Lyonie. Polska publiczność zobaczy spektakl po raz pierwszy.

Podczas przedstawienia artyści wykorzystują dźwięk, grę światła i olbrzymie ruchome konstrukcje – wyjaśnia Agnieszka Marecka z Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Muzycy i aktorzy unoszą się nad publicznością na powietrznych obiektach na wysokości dochodzącej do 50 metrów oraz poruszają się na 4,5-metrowych szczudłach. Dzięki temu przedstawienie widoczne jest z każdego miejsca a jego rozmach potęgują sztuczne ognie.

Po spektaklu „Envolée Chromatique” odbędzie się niezwykły koncert muzyków pod kierunkiem Ryszarda Bazarnika, którzy grają wbrew prawu grawitacji, stojąc na pionowej scenie.

Zabezpieczeni alpinistycznymi linami muzycy wykonają arcyniebezpieczny „Koncert na Ścianie”. Jest to przedsięwzięcie z gatunku wydarzeń niewiarygodnych – zapowiada Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Ryszard Bazarnik, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, specjalizuje się w tworzeniu projektów na pozór niewykonalnych, m.in. takich jak „Koncert na Ścianie”, podczas którego wykonywane są cyrkowe ewolucje i naścienne tańce w wykonaniu samych muzyków. Dorobek „Koncertu” to ponad 200 występów w Polsce, Niemczech i Rumunii. Dotychczas jego scenerię stanowiło wiele cennych obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W związku z organizacją widowiska plenerowego „Envolée Chromatique” nastąpią ograniczenia w ruchu – od godziny 18.00 w piątek (10 maja) do godziny 6.00 rano w niedzielę (12 maja) zostanie zamknięty Bulwar Filadelfijski na odcinku Ślimak Getyński – ulica Łazienna.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna. Wstęp wolny.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+