Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Ograniczenia w ruchu związane z widowiskiem „Envolée Chromatique”

Środa, 8 maja 2013 r.

Już w sobotę, 11 maja o godzinie 21.30 na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu (okolice Bramy Klasztornej) zostanie zaprezentowany niezwykły, podniebny spektakl „Envolée Chromatique”. W związku z organizacją wydarzenia nastąpią ograniczenia w ruchu — od godziny 18.00 w piątek (10 maja) do godziny 6.00 rano w niedzielę (12 maja) zostanie zamknięty Bulwar Filadelfijski na odcinku Ślimak Getyński — ulica Łazienna.

Podniebne widowisko „Envolée Chromatique” rozgrywane na pograniczu teatru, muzyki i fascynujących efektów świetlnych, grane jest wśród publiczności i ponad głowami widzów. W trakcie spektaklu muzycy i aktorzy unoszą się nad publicznością na powietrznych obiektach na wysokości dochodzącej do 50 metrów i poruszają się na 4,5-metrowych szczudłach.

Widowisko utrzymane jest w konwencji snu, sennego marzenia — zapowiada Agnieszka Marecka z Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Ten niezwykły, podniebny spektakl pozwala widzom zanurzyć się w świecie magii i baśni.

Na uwagę zasługuje scenografia spektaklu, która daje wrażenie ogromnej lekkości, przyciągająca i intrygująca. Tę poetycką kreację cechuje subtelność i delikatność.

Spektakl skierowany jest do każdego rodzaju odbiorcy — dodaje Agnieszka Marecka. Jego treść jest prosta, nie wymaga użycia słów. Celem francuskich twórców jest stworzenie poetyckiego i artystycznego spotkania, wpisującego się w architekturę danego miejsca. W Toruniu tłem spektaklu będzie panorama Starego Miasta i Wisły.

Po widowisku „Envolée Chromatique” odbędzie się niezwykły koncert muzyków pod kierunkiem Ryszarda Bazarnika, którzy grają wbrew prawu grawitacji, stojąc na pionowej scenie.

Zabezpieczeni alpinistycznymi linami muzycy wykonają arcyniebezpieczny „Koncert na Ścianie”. Jest to przedsięwzięcie z gatunku wydarzeń niewiarygodnych — zapowiada Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Ryszard Bazarnik, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, specjalizuje się w tworzeniu projektów na pozór niewykonalnych, m.in. takich jak „Koncert na Ścianie”, podczas którego wykonywane są cyrkowe ewolucje i naścienne tańce w wykonaniu samych muzyków. Dorobek „Koncertu” to ponad 200 występów w Polsce, Niemczech i Rumunii. Dotychczas jego scenerię stanowiło wiele cennych obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna. Wstęp wolny.

Ograniczenia w ruchu

W związku z organizacją widowiska plenerowego „Envolée Chromatique” nastąpią ograniczenia w ruchu — od godziny 18.00 w piątek (10 maja) do godziny 6.00 rano w niedzielę (12 maja) zostanie zamknięty Bulwar Filadelfijski na odcinku Ślimak Getyński — ulica Łazienna.

„Envolée Chromatique”
Ograniczenia w ruchu drogowym

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+