Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Majowe muzyczne brzmienia

Środa, 17 kwietnia 2013 r.

Kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych odbędzie się w Toruniu od 26 kwietnia do 12 maja. W ramach koncertów muzycznych organizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną na Rynku Staromiejskim wystąpią m.in. Kapela Toruniacy, zespoły wokalno-instrumentalne działające przy MDK, Tyrolska Kapela Stefana oraz Zwierzak & Strusie.

Cykl muzycznych koncertów rozpocznie się w piątek, 26 kwietnia 2013 roku o godzinie 19.00 występem Kapeli Toruniacy. Artyści łączą klasyczne brzmienia instrumentów tradycyjnych: skrzypiec, akordeonu, trąbki, klarnetu, kontrabasu z bogatym repertuarem biesiadno-folkowym. W wykonaniu muzyków odbędzie się koncert szant. W sobotę, 27 kwietnia na tej samej scenie ustawionej na Rynku Staromiejskim wystąpią zespoły wokalno-instrumentalne działające przy MDK: Psotki i Śmieszki, Overdose, Granda, Blueberry. Muzyczne prezentacje rozpoczną się o godzinie 16.00.

W niedzielę, 28 kwietnia 2013 roku w godzinach 16.00-20.00 zaplanowany jest koncert szant w wykonaniu zespołów Barowe Żywioły oraz Może i My.  Natomiast podczas muzycznego, poniedziałkowego wieczoru na Rynku Staromiejskim wystąpi Tyrolska Kapela Stefana — zespół założony w 1993 roku w Toruniu przez Stefana Dembowskiego. W repertuarze muzyków znajdują się m.in. utwory Slavko Avsenika i Waltera Scholza. We wtorek (30 kwietnia) o godzinie 20.00 na Rynku Staromiejskim wystąpią Zwierzak & Strusie.

Ciekawie zapowiada się muzyczny wieczór elektronicznych brzmień, który odbędzie się w czwartek (2 maja) o godzinie 20.00. DJ Attila, czyli Attila Péter wolontariusz z Węgier, goszczący w Toruńskiej Agendzie Kulturalnej w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS), finansowanego przez program Unii Europejskiej „Młodzież w działaniu”, będzie miksował elektroniczne dźwięki. Na scenie zagoszczą dub, reggae i hip-hop.

Pełne kalendarium wydarzeń i imprez organizowanych w Toruniu, w okresie od 27 kwietnia do 12 maja 2013 roku, jest dostępne poniżej:

Wydarzenia i imprezy w Toruniu 27.04–12.05.2013
Kalendarium

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+